Закон про соціальний захист громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду.

Останній етап проходження: Закон прийнято (14.05.2015)
Останній стан: Готується на підпис

До порядку денного засідання було включено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» №2079.

Verhovna-Rada-Kumpol-PraporЗаконопроект доповів народний депутат Іван Вінник. Він запропонував збільшити з 12 до 18 місяців тривалість надання гарантій щодо збереження місця роботи, посади, а також вдосконалити  порядок надання компенсації з бюджету середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації для працівників, призваних на строкову військову службу.

В разі продовження працівником після демобілізації військової служби за контрактом за ним пропонується зберігати робоче місце, посаду та компенсувати з бюджету середній заробіток на підприємстві, в якому він працював. Тривалість такої компенсації не може перевищувати строку укладеного контракту.

Проектом також пропонується надавати відстрочку від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді на весь період їхньої роботи за спеціальністю.

І.Вінник запропонував прийняти законопроект за основу та в цілому з поправкою.

Законопроект 233 голосами прийнято за основу та в цілому.

Джерело: сайт ВРУ

Хто і як голосував у Верховній Раді за проект Закону №2079