Ветерани АТО обурені інформаційною політикою деяких українських ЗМІ

Київська міська спілка ветеранів АТО в особі керівництва та її учасників висловлюють стурбованість у зв’язку з інформаційною політикою деяких українських ЗМІ.

В той час, коли народ України потерпає від очевидної, визнаної усім світом, російської агресії, представники українських ЗМІ стверджують, що в Україні відбувається «внутрішній військовий конфлікт».

Так, 1 жовтня 2015 року в ранковому ефірі «Радіо Столиця» прозвучала думка політичного експерта, який коментував домовленості контактної групи в Мінську в контексті «гражданского конфликта на Востоке Украины». Слова «гражданський конфликт» протягом 30 секунд звучали в ефірі «Радіо Столиця» не менше ніж 5 разів.

Користуючись відкритими джерелами інформації, стало зрозуміло – що «Радіо Столиця» транслювала раніше записану пряму мову російського політичного експерта, який давав своє інтерв’ю «РИА Новости».

Про те, що це є політичний експерт з країни-агресора слухачі «Радіо Столиця» не були попередженні. У зв’язку з цим складалося хибне враження, що про «гражданский конфликт» на Сході України говорив український політичний експерт на українському радіо.

На наш погляд, така інформаційна маніпуляція може призвести до роздмухування неконтрольованих негативних процесів в суспільстві. Адже провокативне трактування російськими політичними експертами агресії Росії терміном «гражданський конфлікт» в українських ЗМІ негативно сприймається демобілізованими військовими і їхніми сім’ями. Також це є деморалізуючим фактором для військових, які сьогодні проходять службу в зоні АТО.

Ми, як безпосередні учасники АТО, які воювали з російською армією на Сході України висловлюємо глибоку стурбованість у зв’язку з відкритою інформаційною провокацією на «Радіо Столица» та надсилаємо своє звернення до НКРЗІ та СБУ з вимогою перевірити доцільність радіомовлення «Радіо Столиця» на території України.