Прес-конференція: «Звіт «Київської міської спілки ветеранів АТО»

У рамках прес-конференції активісти піднімали проблеми виділення землі учасникам АТО, тему психологічної реабілітації учасників АТО та презентують проект-реабілітації. Також учасники відзвітували про діяльність Інформаційного центру з надання юридичних консультацій та супроводу оформлення документів для учасників АТО.

Під час здійснення аудиту проблем та потреб учасників АТО було виявлено ряд законодавчих прогалин, зокрема «загублені» у законодавстві учасники АТО-переселенці. Люди, які боролись за країну та вимушені покинути рідні оселі, не мають жодних гарантій та пільг, з чого вони розпочинають життя і як виборюють права на прикладі  сімї учасника АТО — переселенця.

Відбулася прес-конференція

Primachenko-Dmytro

Дмитро Примаченко: співзасновник ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО»

Держава не виконує належним чином свої зобов’язання щодо надання соціальних та інших гарантій учасникам АТО, а чиновники беруться за проблеми демобілізованих, як правило, лише після тиску з боку громадських організацій.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі заявив співзасновник ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО» Дмитро Примаченко.

«Коли ми йшли в АТО, ми йшли захищати свою країну і, відповідно, повертаючись назад у мирне життя, ми розуміли, що буде якийсь соціальних захист нас та наших сімей. Тим більше, що наше сьогодення дає нам зараз такі виклики, як тарифи, ціни, курс долара. Але сьогоднішнє відношення до «АТОшників» викликає у нас, принаймні, подив… Вже пройшло більше року війни, а держава на сьогодні має тільки наміри вирішення якихось питань, або, лише, вибачте, після стусана з боку таких об’єднань, як ми, починає щось вирішувати, працювати», — заявив він.

Як стверджує демобілізований боєць, «АТОшникам» приходиться, принижуватися, буквально випрошуючи належні їм пільги та гарантії: «Є гостре питання, пов’язане із створенням у суспільстві з героя антигероя, коли людина ходить по кабінетах, і їй доводиться, щоб вижити, щось випрошувати».

Держава без стусана нічого не робить

Примаченко поінформував, що на сьогодні для киян-учасників АТО виділено 3 земельні ділянки загальною площею близько 11 гектарів у селі Биківня, рішення щодо чого було прийнято у грудні 2014 року. На сьогоднішній день, за його словами, поки прийнято рішення щодо видачі земельних ділянок сім’ям загиблих в АТО киян: «Вчора було пленарне засідання Київської міськради і було прийнято рішення щодо списку загиблих, які будуть отримувати цю землю». Цим рішенням передбачено виділення земельних ділянок по 10 соток 90 родичам загиблих воїнів.

Крім того, активісти «Київської міської спілки ветеранів АТО» знайшли ще 3 ділянки у Києві, які могли б бути використані для виділення землі учасникам АТО. Вони знаходяться у Києво-Святошинському районі (10 га), районі Феофанії (близько 6 га) та Биківні (7 га). У понеділок, 18 травня, цільове призначення цих ділянок буде розглядатися на засіданні робочої групи в КМДА, членом якої є, у тому числі, й Примаченко.

Земельні ділянки у Києві ще не отримав жоден учасник бойових дій

Відео з прес-конференції

Денис Горлач: співзасновник ГО "Київська міська спілка ветеранів АТО"

Денис Горлач: співзасновник ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО»

Вікторія Кісіленко: координатор Інформаційного центру для учасників АТО від ГО "Київська міська спілка ветеранів АТО"

Вікторія Кісіленко: координатор Інформаційного центру для учасників АТО від ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО»

Антон Колумбет: активіст ГО "Київська міська спілка ветеранів АТО"

Антон Колумбет: активіст ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО»